تبلیغات
یاس نبی - مظاهر خودنمایی و بدحجابی، آثار مخرب و ماندگاری بر جامعه دارد
انا اعطیناک الکوثر
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391

مظاهر خودنمایی و بدحجابی، آثار مخرب و ماندگاری بر جامعه دارد

   نوشته شده توسط: ارژنگ    نوع مطلب :یاس نبی (س) ،الایام ،

 

در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا ـ سلام الله علیها ـ بانوی حیا و پاكدامنی،‌ حسینیه امام خمینی، سیراب از فضائل و مناقب كوثر نبوی شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تبریك روز تاریخی و فراموش نشدنی ولادت حضرت زهرا ـ سلام الله علیها ـ و گرامیداشت همزمانی این روز با تولد امام خمینی (ره)، ابعاد گوناگون زندگی حضرت فاطمه زهرا را الگوی جامعی از فضائل معرفی و خاطرنشان كردند:‌ نامگذاری امروز به نام روز زن، درس‌های جاودانه ای برای همه به ویژه بانوان و زنان كشور اسلامی ما دارد تا با آراستن خود به زیور تقوا، عفاف، دانش، شجاعت، ایستادگی، تربیت درست فرزند و اهمیت دادن به خانواده، در راه و مسیر حضرت زهرا (س) حركت كنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینكه ذهن و كلام انسانی از بیان تمام فضیلت، درخشندگی، كبریا و عظمت دخت گرامی پیامبر قاصر و عاجز است، افزودند: با وجود این، كلام و زندگی آن بانوی بزرگوار و ائمه اطهار، از دسترس انسان خارج نیست بلكه بر خلاف الگوهایِ دروغینِ دنیایِ مادی، ائمه اطهار(ع)، مسیر و جهتِ درست حركت و زندگی انسانها را نشان داده‌اند و خود بر قله این كمالات ایستاده‌اند و انسان را نیز دعوت به پیمودن این مسیر كرده‌اند.

بنا بر گزارشی که پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری منتشر کرده است، ایشان همه جامعه به ویژه بانوان را به پیمودن راه فضیلت‌های معنوی ائمه اطهار (ع) دعوت كردند و با مروری بر سوابق تاریخی حضور زنان در عرصه‌های گوناگون مبارزه ضد استبدادی از زمان مشروطه تا پیروزی انقلاب خاطرنشان كردند: در حالی كه غرب تبلیغ می‌كند زن برای ایفای وظایف اجتماعی خود باید حجاب را كنار بگذارد، حضور مؤثر زنان در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی ایران، نشان می‌دهد زن با حجاب كامل هم می‌تواند به وظایف تربیتی خود در جامعه رفتار كند كه نمونه عینی آن، مادران بزرگوار شهدا هستند.
رهبر انقلاب اسلامی به تلاش دشمن برای استفاده از نقاط ضعف اشاره كردند و افزودند:‌ انسان در معرض آسیب است و همه باید مراقب رفتار خود باشیم و بدانیم برخی مظاهرِ خودنمایی، بی تقوایی و رعایت نكردن حجاب و عفاف آثار مخرب و ماندگاری بر اخلاق و سیاست جامعه دارد و در این زمینه باید خود زنان، بیشتر مواظبت كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، حجاب را موجب شخصیت زن و عاملی برای وقار و متانت او دانستند و تصریح كردند: ‌عفاف بانوان باعث افتخار، ارزش‌گذاری و سنگین شدن آبرو و احترام زن در جامعه می‌شود. به همین دلیل، باید از اسلام به خاطر توجه به مسأله حجاب تشكر كرد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، شناخت و معرفت اهل بیت را نعمت بزرگ خداوند دانستند و خاطرنشان كردند: ستایشگری فضائل اهل بیت (ع) در قالب شعر و نثر نعمت دیگری است كه مداحان باید قدر آن را بدانند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه معرفی فضایل معنوی اهل بیت، الگوسازی در جامعه است، افزودند: اگر این حركت با نیت خدایی و خالصانه در جامعه انجام شود، كار متعالی و اثر گذاری خواهد بود. به همین دلیل، مداح باید ببیند بیان كدام منقبت و فضیلت موجب هدایت مخاطب و خضوع و خشوع دل مستمع در برابر خداوند می‌شود و او را برای حركت در مسیر اهل بیت تشویق می‌كند.
حضرت آیت الله خامنه ای، كار جامعه مداحان را بیان حقیقت با استفاده از صدای خوش، آهنگ زیبا، در قالب شعر دانستند و تصریح كردند: استفاده از تركیب چند هنر، تأثیر مضاعفی در ذهن مخاطب می‌گذارد؛ بنابراین، نیاز به فكر و آموزش دارد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سطح بالای فهم، معرفت، بلوغ فكری، آگاهی و بصیرت آحاد جامعه خاطرنشان كردند: امروز توانایی‌های ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون در جهان سراسر مادی می‌درخشد و مثل خورشید نورافشانی می‌كند و مداحان نیز باید با توجه به چنین فضایی، به مخاطب خود مطلب و شعر ارائه كند.